logo

Tarhan, ANA PARTİ’nin Amblem ve Kurucularını Açıkladı

Tarhan, ANA PARTİ’nin Amblem ve Kurucularını Açıkladı

emine-Ana_partiKurucu Genel Başkanlığını Ankara Bağımsız Milletvekili Emine Ülker Tarhan’ın yaptığı Anadolu Partisi’nin (ANA PARTİ) kurucular listesi ve amblemi açıklandı.

CHP’den geçtiğimiz günlerde istifa eden milletvekili Emine Ülker Tarhan ve bir gurup arkadaşı tarafından kurulan Anadolu Partisi’nin (ANA PARTİ) kuruluş çalışmalarını tamamlayarak resmi başvurusunu yaptı.

CHP’den “Yanlış ve zayıf politikaların parçası olmamak için büyük umutlarla geldiğim CHP’den istifa ediyorum” diyerek ayrılan Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, İçişleri Bakanlığı’na başvurusu yaparak Anadolu Partisi’nin kuruluş dilekçesini vermişti.

Emine Ülker Tarhan kuruluş başvurusu sonrasında yaptığı basın toplantısında Anadolu Partisi’nin (ANA PARTİ) amblemi ve kurucularını açıkladı.

ana

Partinin amblemi, güneş ve ayçiçeğinden oluştu.  Güneş, Anadolu ve umudu; ay çiçeği ise Trakya’yı sembolize ediyor. Partinin kurucu listesinde aday gösterilmemesi üzerine CHP’den istifa eden Maltepe Eski Belediye Başkanı Mustafa Zengin ile Eski Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’in eşi Meltem Ünal Erzen bulunuyor.

Bir dönem Anavatan Partisi’nde siyaset yapan Yunus Yunusoğlu, Kasım Gündüz, Sedat Demirer, Mehmet Şerif Avcı, Hüseyin Yıldız’ın da bulunduğu listede, Oda TV yazarlarından Ahmet Mümtaz İdil de yer aldı. DSP’de siyaset yapmış Hasan Fehmi Yavuzal de kurucular arasında.

Kurucu başkanlığını Tarhan’ın yaptığı ANA PARTİ’nin kurucular listesi ise şöyle:

“Türker Ertürk, Yunus Yunusoğlu, Mustafa Zengin, Önder Nalıncı, Muammer Usta, Namık Akay, Hasan Fehmi Yavuzalp, Kazım Yılmaz, Uğraş Gök, Ahmet Mümtaz İdil, Kanat Ayaz, Banu Turgut, Ali Turabi Artuç, Kasım Gündüz, Ferah Altuntaş Sancı, Hüseyin Yıldız, Murat Demirhan, Mehmet Zafer Bakırsoy, Mehmet Şerif Avcı, Sedat Demirer, Meryem Bıçkıcı, Nazan Şenolsun, Sibel Alemdaroğlu, Meltem Ünal Erzen, Özcan Çam, Pınar Akgül Doğusoy, Onur Kireçtepe, Avni Kitapçı, Engin Gürçay, Mehmet Zeki Orhan, Funda Tuncel, Gülören Cangal, Dicle Eroğul, Nedim Çekmen, Emrah Akkurt, Hacer Kök, Füsun Gönül, Aylin Öztan, İrem Geylani, Barış Özkan, Sami Ağca, Kerem Yıldırım, Nafiz Şahin, Ali Çil.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ