logo

TGC 2023 Basın Özgürlüğü Ödülleri Açıklandı

TGC 2023 Basın Özgürlüğü Ödülleri Açıklandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1989 yılından bu yana verdiği “Basın Özgürlüğü Ödülleri” Çiğdem Toker, İstanbul Tabip Odası ve Türkiye Yazarlar Sendikası’na verildi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1989 yılından bu yana verdiği TGC Basın Özgürlüğü Ödülleri belli oldu. Basın Özgürlüğü Ödülü bu yıl kişi dalında Çiğdem Toker’e verildi. Kurum dalında İstanbul Tabip Odası ve Türkiye Yazarlar Sendikası ödüle değer görüldü.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) basın özgürlüğünün önemini vurgulamak amacıyla 1989 yılından bu yana verdiği Basın Özgürlüğü Ödülleri’ne değer görülenler belli oldu. Basın Özgürlüğü Ödülü bu yıl kişi dalında Çiğdem Toker’e verildi. Kurum dalında İstanbul Tabip Odası ve Türkiye Yazarlar Sendikası ödüle değer görüldü.

TGC 2023 Basın Özgürlüğü Ödülleri Seçici Kurulu, 6 Temmuz 2023 Perşembe günü saat 14.00’de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde toplandı.

Secici Kurulda bu yıl; Adnan Özyalçıner (Türkiye Yazarlar Sendikası Genel Başkanı), Doğan Şentürk (Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı), Erinç Sağkan (Türkiye Barolar Birliği Başkanı), Kenan Kocatürk (Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı), Prof. Dr. Nergis Erdoğan (İstanbul Tabip Odası Başkanı), Sibel Güneş (Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri), Tuğrul Eryılmaz (T24 Yazarı), Turgay Olcayto (Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Prof. Dr. Yasemin Giritli İnceoğlu (İletişim Akademisyeni) yer aldı. Seçici Kurul Başkanlığına Turgay Olcayto, yazmanlığına Sibel Güneş seçildi.

TGC Seçici Kurul yaptığı toplantı sonunda:

KİŞİ DALINDA: ÇİĞDEM TOKER

KİŞİ dalında: Çiğdem Toker’in evrensel gazetecilik ilkeleriyle, ödünsüz, nesnel gazetecilik anlayışını sürdürmesi ve kamu yararını gözeten araştırma haberleri nedeniyle,

KURUM DALINDA: İSTANBUL TABİP ODASI VE TYS

KURUM dalında: İstanbul Tabip Odası ve Türkiye Yazarlar Sendikası’nın düşünceyi ifade özgürlüğü ile insan hak ve özgürlüklerini öne çıkaran, halk sağlığını önceleyen çalışma ve uyarıları nedeniyle ödüllendirilmelerine karar verdi.

MERDAN YANARDAĞ’IN TUTUKLANMASINI ÜZÜNTÜYLE KARŞILANDI

2023 Basın Özgürlüğü Ödülü Seçici Kurulu ayrıca düşünceleri nedeniyle gazeteci Merdan Yanardağ’ın tutuklanmasını üzüntüyle karşıladığını ve kınadığını duyurdu.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ