logo

Türkiye Genelinde Okula Uyum Uygulamasıyla Ders Zili Çaldı

Türkiye genelinde okul öncesi ve birinci sınıflara kaydolarak ilkokula yeni başlayanlar, beşinci ve dokuzuncu sınıf öğrencileri için okula uyum haftası uygulaması bu gün başladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

2018-2019 eğitim-öğretim yılında Ataşehir’de de bu bölüm ve sınıflarda eğitim gören öğrenciler bu gün itibarı ile okula uyum haftası uygulaması kapsamında bu gün okula başladılar.

2018-2019 eğitim-öğretim yılı başlangıcındaki bir hafta boyunca öğrencilerin okula daha kolay uyum sağlamaları amacıyla çocuk, aile ve öğretmen tanışma programları ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Okul idaresi ve okul aile birliği tarafından öğrencilere öğrenme ortamını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanımaları için daha rahat bir ortam oluşturulacak. Ayrıca okulu sevdirmek amacıyla çeşitli oyunlar ve aktiviteler gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) uygulanan okula uyum haftası, öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmen ve arkadaşlarını tanımalarını sağlamak amacıyla 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana sürüyor.

Bu kapsamda okula uyum haftasında “çocuk-aile-öğretmen tanışma”, “okul ve eğitim ortamını tanıma”, “arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma” gibi etkinlikler düzenlenecek.

Bugün başlayan uyum haftası, 14 Eylül Cuma sona erecek.

BİRİNCİ KANAAT DÖNEMİ 17 EYLÜL’DE

2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak ve 18 Ocak 2019 Cuma sona erecek.

KANAAT DÖNEMİ ŞUBAT’TA 

İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi günü başlayıp 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
1153 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ