logo

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı görevden alındı, Adil Karaismailoğlu atandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı görevden alındı, Adil Karaismailoğlu atandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile görevine son verilerek, görevden alındı, yerine Adil Karaismailoğlu atandı.

Resmi Gazete’de yayımlan Cumhurbaşkanı Kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın görevinden alındı. Cahit Turhan’ın yerine Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, Anayasa’nın 104 ve 106’ncı maddeleri gereğince Cumhurbaşkanı Kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın görevine son verildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na Turhan’ın yerine  Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu getirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan’lığına atanan
ADİL KARAİSMAİLOĞLU  KİMDİR?

Trabzon’da 1969’da doğan Karaismailoğlu, Trabzon Lisesi’ni bitirdikten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu.

Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamlayan Karaismailoğlu, Mayıs 1995’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünde ilk görevine başladı.

Karaismailoğlu, İETT Genel Müdürlüğünde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı. 2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğünde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu müdür yardımcısı olarak çalışan Karaismailoğlu, 16 Kasım 2009’da Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğüne atandı.

Ardından Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirilen Karaismailoğlu, ulaşımla ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı.

Karaismailoğlu, Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresinde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen Karaismailoğlu, Eylül 2019’dan beri Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan’lığına atanan  Adil Karaismailoğlu, evli ve iki çocuk babası.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ