logo

Zeki Demirkubuz, İlk Sergisi ‘Hayat’ İle Müze Gazhane’de

Zeki Demirkubuz, İlk Sergisi ‘Hayat’ İle Müze Gazhane’de

Tuhaf ve İBB Miras ortaklığıyla düzenlenen ve Zeki Demirkubuz’un yeni filmiyle aynı adı taşıyan sergi ilk kişisel sergisi “Hayat” Müze Gazhane’de.

Müze Gazhane’nin yeni etkinlik alanı L Binası, kapılarını Zeki Demirkubuz’un ilk kişisel sergisi “Hayat” ile açıyor. Geçici Sergi Salonu olarak işlevlendirilen L Binası’nda, filmleriyle Türk sinemasına yön veren usta yönetmenin 2009’dan bu yana çektiği 78 fotoğraf sanat severlerle buluşuyor.

Tuhaf ve İBB Miras ortaklığıyla düzenlenen ve Demirkubuz’un yeni filmiyle aynı adı taşıyan serginin küratörlüğünü Nurhak Kaya, sanat yönetmenliğini ise Ebru Yılmaz üstleniyor.

14 yıl önce başladığı fotoğrafçılığa, ülkemiz başta olmak üzere; Japonya, Meksika, Amerika ve birçok farklı ülkede yaptığı çekimlerle devam eden Zeki Demirkubuz; ilk sergisinde, dünyanın farklı coğrafyalarında rastladığı kayda değer anları, kendi gözünden izleyicilere açıyor.

Tabiatın, şehrin ve taşranın, varoluşun ve modernizmin üzerimizdeki etkilerini karelerine yansıtan Demirkubuz, sigarayı bırakma bahanesiyle başladığı fotoğraf yolculuklarının, uzun bir süredir en az sinema kadar hayatının merkezinde olduğunu ifade ediyor.

9 Mayıs’ta ziyarete açılan “Hayat” sergisi, dört ay boyunca Müze Gazhane L Binası’nda görülebilir.

Müze Gazhane:

Ziyaret Saatleri: Pazartesi hariç Haftaiçi: 09.00-18.00/ Haftasonu: 10.00-18.00

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ