logo

Ataşehir’in Yeni Başkanı Onursal Adıgüzel Mazbatasını Aldı, Göreve Başladı

Ataşehir’in Yeni Başkanı Onursal Adıgüzel Mazbatasını Aldı, Göreve Başladı

Ataşehirli seçmenlerin yüzde 56.39 oranında oyunu alan Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Onursal Adıgüzel, Ataşehir Belediyesi’nin yeni Başkanı oldu.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde, Ataşehirli seçmenlerin yüzde 56.39 oranında oyunu alan Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Onursal Adıgüzel, Ataşehir Belediyesi’nin yeni Başkanı oldu.

Ataşehir’in Yeni Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel Mazbatasını Aldı

2009 yılında kurulan ilçenin 4. dönem Belediye Başkanı olarak görevini yapacak olan Onursal Adıgüzel, Ataşehir’deki seçimi en yakın rakibinden 52 bin 722 oy fazla alarak kazandı. 139 bin 009 oy alarak Ataşehir’in yeni Belediye Başkanı seçilen CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Onursal Adıgüzel, mazbatasını alarak görevine başladı.

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, 2024 – 2029 döneminde Ataşehir Belediye Meclis üyeliğine seçilen CHP’li 25 üye, eşi Elif Duygu Adıgüzel, kızı Algı Adıgüzel ve vatandaşlarla birlikte mazbatasını teslim alan Onursal Adıgüzel, mazbata teslim töreninin ardından Cumhuriyet Meydanı’na gelerek Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Cumhuriyet Meydanı’nda Ataşehirlilere hitap eden yeni Başkan Onursal Adıgüzel, “Bundan tam 16 yıl önce üniversite öğrencisi olarak siyasete başladığım Ataşehir’de, bugün sizlere Belediye Başkanı olarak seslenen bir genç olmak benim için tarif edilemez bir onur ve mutluluktur. Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Çünkü bu başarı Onursal Adıgüzel’in tek başına hayata geçirdiği bir başarı değildir. Bu başarı CHP’nin, Ataşehir İlçe Başkanlığı’nın, Gençlik Kollarımızın, Kadın Kollarımızın, Ataşehir’de yaşayan binlerce gönüllü dostumuzun başarısıdır. Onların bizimle birlikte omuz omuza, sokak sokak, kapı kapı, yapmış oldukları mücadelenin sonucudur. Hepinize çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki benim yol arkadaşlarımsınız” dedi. 

Ülkemizin tarihi günlere şahitlik ettiğini dile getiren Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel şunları söyledi: “Uzun zaman sonra CHP bugün Türkiye’de birinci parti olmuştur. Ülkenin dört bir yanında demokrasiye olan inancımızla, vatandaşa olan hizmet aşkımızla mücadelemizi sürdürüyor olacağız. Bu bir son değil, bizim için yeni bir başlangıçtır. Değerli dostlar bu yeni başlangıç Türkiye’nin Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında çağdaş medeniyetler seviyesine yürüyüşünün başlangıcıdır.”

Teşekkürlerini sıralayan Başkan Onursal Adıgüzel konuşmasına şöyle devam etti: “Benim büyük ailem olan tüm Ataşehirlilere ve seçmenimize; evlatlarını, kardeşlerini bağrına bastıkları için çok teşekkür ederim. CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na, bütün üyelerimize, gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza, okul sorumlularımıza, mahalle temsilcilerimize, sandık görevlilerimize, bilişim sorumlularımıza, kat sorumlularımıza, müşahitlerimize verdikleri hizmetler ve destekler için teşekkür ediyorum. Aynı zamanda çekirdek aileme, eşime, kızıma, anneme, babama ve kardeşime çok teşekkür ederim. Onlar olmasaydı bugün burada sizin karşınızda olamazdım. Ataşehir’i bir kez daha Cumhuriyet Halk Partisi’ne emanet eden tüm Ataşehirlilere yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Siz değerli komşularımızın huzurunda buradan; çocuklarımızın, gençlerimizin ve kentimizin geleceği için çok çalışacağımızın sözünü bir kez daha veriyorum.”

“Ataşehir Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni”

Ataşehir’in yeni Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, mazbatasını aldıktan sonra Ataşehir Belediye Başkanlığı’na gelerek, önceki dönem Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile devir teslim töreni gerçekleştirdi. Belediye Binası önünde belediye çalışanları ve Ataşehirli vatandaşlar tarafından karşılanan Başkan Onursal Adıgüzel’e, Kadıköy’ün yeni Belediye Başkanı Mesut Kösedağı da eşlik ederek tebrik etti.

2009 yılında ilçe olan Ataşehir’in kurucu Belediye Başkanı olan Battal İlgezdi, yeni Başkan Onursal Adıgüzel’e çiçek sunup makamını teslim ederek, görevinde başarılar diledi ve şunları söyledi: “Sevgili arkadaşlarım bu koltuklar daimi değildir, gelip geçicidir. Önemli olan halka hizmettir. Ataşehir yine Cumhuriyet Halk Partisi Belediyesi’ne emanettir. Kendi arkadaşımıza devretmenin gururunu yaşıyoruz. Ben kendisine bir kez daha başarılar diliyor ve yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Görevi teslim alan Ataşehir’in yeni Başkanı Onursal Adıgüzel, burada yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Değerli Başkanımla birlikte 2009 yılından bu yana, çok önemli mücadelelerimiz oldu. Kurucu Belediye Başkanımız Battal İlgezdi, Ataşehir’e çok güzel hizmetler gerçekleştirdi. Ataşehir, 2009 yılında kurulan diğer ilçeler gibi şanslı değildi. Başkanımız sıfırdan başlayarak Ataşehir’i çok iyi bir konuma getirdi. Nasip olursa biz de ondan aldığımız bu bayrağı, daha ileriye taşıyacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin sosyal belediyecilik anlayışını 17 mahalleye yaymaya devam edeceğiz. Kendisine yapmış olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda kendisinden siyaset anlamında birçok şey öğrendim ve ağabeyliğinden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum”.

Onursal Adıgüzel Kimdir?

Onursal Adıgüzel, 1985 yılında mali müşavir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi.

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Mezuniyetinin ardından İstanbul’da çeşitli özel sektör firmalarında Endüstri Mühendisi ve yönetici olarak çalıştı. 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisansa başladı.

Siyasi hayatına 2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir Gençlik Kolları’nda başlayan Onursal Adıgüzel, 2010 yılında Ataşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Kurucu Başkanı seçildi. 2010 ve 2023 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin çeşitli kademelerinde önemli roller üstlendi. Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu, Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

2015 yılında gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi ön seçimlerinde İstanbul 1. Bölgeden milletvekili adaylığına seçilen Onursal Adıgüzel, aynı yıl gerçekleşen seçimlerde CHP’nin en genç milletvekili olarak 30 yaşında Parlamento’ya girdi.

2019 İstanbul seçimlerinde yapmış olduğu başarılı çalışmalar nedeniyle, 2020 yılında JCI Türkiye tarafından Türkiye’nin en başarılı 10 gencinden biri seçildi.

2014 yılında Sosyolog Elif Duygu Adıgüzel ile evlendi. Çiftin, 2017 yılında Algı ismini verdikleri kız çocukları dünyaya geldi.

Toplum içinde aktif bir rol üstlenen ve iyi derecede İngilizce bilen Onursal Adıgüzel, Ataşehir Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), TMMOB Makine Mühendisleri Odası ve Fenerbahçe Spor Kulübü gibi çeşitli kuruluşlara üyedir.

Teknolojik ve yenilikçi projelere olan ilgisiyle bilinen Onursal Adıgüzel, siyasetten arta kalan zamanlarında gençlik tutkusu olan basketbola zaman ayırmayı da ihmal etmemektedir.31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olan Onursal Adıgüzel, Ataşehirli seçmenlerin yüzde 56.39 oranında oyunu alarak Ataşehir Belediyesi’nin yeni Başkanı oldu.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ