logo

HUGO BOSS Tekstil Sanayi Çalışanları Derneği Eğitime Desteği Sürüyor

HUGO BOSS Tekstil Sanayi Çalışanları Derneği Eğitime Desteği Sürüyor

15 yıldır eğitime desteğini sürdüren “HUGO BOSS Çalışanları Eğitim ve Yardımlaşma Derneği” (HBED), 2023-2024 eğitim öğretim yılında 137 öğrenciye burs verdi.

HUGO BOSS Tekstil Sanayi çalışanları tarafından eğitime destek vermek amacıyla kurulan derneğin bursiyer sayısı 2024 yılında 1518’e ulaşırken, verilen toplam burs miktarı ise 5 milyon TL’ye yaklaştı.

HUGO BOSS Tekstil Sanayi’nden Eğitime Destek Sürüyor

HUGO BOSS Çalışanları Eğitim ve Yardımlaşma Derneği 15. yılında öğrencileri desteklemeyi sürdürüyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında 137 öğrenciye burs sağlayan derneğin toplam bursiyer sayısı 2024 yılında 1518’e ulaşırken, verilen toplam burs miktarı ise 5 milyon TL’ye yaklaştı.

Maddi imkansızlıklar nedeniyle potansiyeline ulaşamama tehlikesiyle karşı karşıya kalan başarılı öğrencileri daha iyi bir geleceğe hazırlayabilmek için 15 yıldır faaliyette olan “HUGO BOSS Çalışanları Eğitim ve Yardımlaşma Derneği” (HBED), 2023-2024 eğitim öğretim yılında 137 öğrenciye burs imkânı sağlıyor. HUGO BOSS Tekstil Sanayi çalışanları tarafından eğitime destek vermek amacıyla kurulan derneğin bursiyer sayısı 2024 yılında 1518’e ulaşırken, verilen toplam burs miktarı ise 5 milyon TL’ye yaklaştı.

HUGO BOSS Tekstil Sanayi çalışanlarının ve HUGO BOSS Tekstil Sanayi’nin kurumsal bağışlarıyla finanse edilen HBED hakkında konuşan HUGO BOSS Tekstil Sanayi Genel Müdürü Arif Kaya “HUGO BOSS Tekstil Sanayi, bölgenin en büyük yatırımcılarından biri olarak toplumun gelişimine katkıda bulunmayı ve öğrencilerin cinsiyet ayrımı gözetmeksizin eğitim olanaklarına erişimlerini kolaylaştırarak, gerçek potansiyellerini keşfetmelerine destek vermeyi amaçlıyor.  Bu doğrultuda 2008 yılında HUGO BOSS Tekstil Sanayi çalışanları tarafından kurulan ve kurumsal vatandaşlık yaklaşımımızın bir yansıması olan HUGO BOSS Çalışanları Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, maddi desteğe ihtiyacı olan gençlere eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı amaçlıyor. Burs kapsamında, öğrencilere maddi yardımın yanı sıra rehberlik ve danışmanlık desteği de verilerek, kariyer planlamalarında da yardımcı olunuyor. Eğitim alanındaki toplumsal desteğimizi önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

HUGO BOSS Çalışanları Eğitim ve Yardımlaşma Derneği yıllık ortalama 120 öğrenciye burs sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında deprem bölgesinden öğrencilere de burs desteği sunan HBED’in bursiyerlerinin yarısından fazlası üniversite öğrencilerinden oluşurken, yine bu yılki bursiyerlerin %70’e yakınını kız öğrenciler oluşturuyor.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ