logo

İçerenköy ve Küçükbakkalköy İmar Planı Ne Oldu?

İçerenköy ve Küçükbakkalköy İmar Planı Ne Oldu?

Yargının iptal kararı kapsamında düzenlemeler yapılmak üzere İBB’ye gönderilen,  Mecliste görüşülüp onaylanması beklenen İçerenköy ve Küçülkbakkalköy imar planı ne oldu?

Recep Kenan/itvhaber.com

İçerenköy İmar Planı Ne Oldu? Küçülkbakkalköy İmar Planı Ne Oldu? Sorularının yanıtı merak ediliyor.

Gerekli düzenlemeler yapılarak İBB Meclisinde görüşülüp onaylanması beklenen İçerenköy ve küçülkbakkalköy imar planı ne oldu? İçerenköy İmar Planı Ne Oldu? Küçülkbakkalköy İmar Planı Ne Oldu?

NİSAN MECLİS TOPLANTISI ERTELENDİ

Çalışmaları tamamlanarak İBB Meclisi’ne gelmesi beklenen İçerenköy, Küçükbakkalköy ve Yakın Çevresi 1/ 5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/ 1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kovid 19 pandemisi tedbirleri kapsamında toplantıları ertelenen İBB Meclisi’nde görüşülemedi.

TAM KAPANMA SÜRECİNDE MECLİS TOPLANIR MI?

İBB Nisan ayı toplantılarının ertelenmesi nedeniyle görüşülemeyen  İçerenköy ve  Küçükbakkalköy imar planlarının “Tam Kapanma” tedbirleri kapsamında Mayıs ayında da toplanması beklenmeyen İBB Meclisinde görüşülemeyeceği için önümüzdeki toplantılara kalacak.

REVİZE EDİLEN İMAR PLANI MECLİSTEN ONAY BEKLİYOR

İçerenköy ve Küçülkbakkalköy’de daha önce onaylanan ve itiraz edildiği için yargı süreci işleyen İçerenköy, Küçükbakkalköy ve Yakın Çevresi 1/ 5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/ 1000 ölçekli Uygulama İmar Plan ile ilgili yargıdan gelen iptal kararı kapsamında gerekli düzenlemeler yapılıp revize edilkten sonra İBB Meclisi gündemine alınarak görüşülüp onaylanması bekleniyor.

BÖLGE SAKİNLERİ PLAN BEKLİYOR

İçerenköy, Küçükbakkalköy ve Yakın Çevresi 1/ 5000 ölçekli Nazım İmar Planı (NİP) ve 1/ 1000 ölçekli Uygulama İmar Plan (UİP) İBB Meclisinde görüşülüp onaylandıktan sonra yürürlüğe girmesi bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan, yargıdan dönen İçerenköy, Küçükbakkalköy ve Yakın Çevresi 1/ 5000 ölçekli Nazım İmar Planı’nın ilgili müdürlük ve İBB Meclis İmar Komisyonunda yeniden değerlendirilip gerekli düzenlemeler yapıldığını açıklamıştı.

Sadık Semih Kayhan, yargının iptal gerekçeleri doğrultusunda düzeltmeler yapılarak revize edilen İçerenköy, Küçükbakkalköy ve Yakın Çevresi 1/ 5000 ölçekli Nazım İmar Planı’nın tekrar onay için Nisan yada Mayıs ayında Meclise gönderileceğini kaydetmişti.

İçerenköy, Küçükbakkalköy ve Yakın Çevresi 1/ 1000 ölçekli Uygulama İmar Planında onaylanan 1/ 5000 ölçekli Nazım İmar Plan kapsamda düzenleme yapılacak.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

İçerenköy ve Küçükbakkalköy İmar Planı Ne Oldu?” için 1 yorum

  1. Zeynep : diyor ki:

    Telekonferans ile toplanın adamlar ülkeleri topluyor. Zor mu kaldırdığınız bir el havaya.