logo

23 Ağustos 2023

Maltepe Ekibi Çanakkale’deki Yangına Müdahale İçin Yola Çıktı

Maltepe Ekibi Çanakkale’deki Yangına Müdahale İçin Yola Çıktı

Maltepe Belediyesi, ekip ve ekipmanlar ile Çanakkale’de çıkan orman yangını sonrası bölgeye giderek söndürme ve ilkyardım çalışmalarına katıldı.

Maltepe’den Çanakkale’deki yangına müdahale için yola çıkan Maltepe Belediyesi ekipleri söndürme ve ilkyardım çalışmalarına başladı.

11 KİŞİLİK EKİPLE YOLA ÇIKTILAR

Maltepe Belediyesi, Çanakkale’de dün öğle saatlerinde çıkan orman yangını sonrası bölgeye giderek söndürme ve ilkyardım çalışmalarına katıldı. 1 ambulans, 1 arama kurtarma aracı, 1 su tankeri ve servis aracıyla bölgeye giden 11 kişilik ekip, ormandaki canlıları da kurtarıp ilk müdahalelerini gerçekleştirdi.

Maltepe Belediyesi, Çanakkale’de, dün 12.30 sıralarında Kayadere köyüne yakın ormanlık alanda çıkan yangına müdahale için bölgeye gitti. Afet İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’ne gelen ekipler buradan hareket ederek bölgeye ulaştı. 11 kişilik ekibe 1 ambulans, 1 arama kurtarma aracı, 1 su tankeri ve servis de eşlik etti.

CANLILARA İLKYARDIM

Rüzgârın da etkisiyle yükselen alevlere müdahale eden ekiplere destek veren ve yangın söndürme çalışmalarına katılan ekipler, karadan ve havadan müdahale eden ekiplerle koordineli olarak çalıştı. Bölgede yangından etkilenen vatandaşlara ilk yardım müdahalesinde bulunan ekipler, ormandaki canlıların da yardımına koşarak tedavilerini gerçekleştirdi.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ