logo

SEYFİ GÜNEYSU; “TESİS YETERSİZ, DESTEK SPOR TOTO’DAN”

Başlıksız-1Gençlik Hizmetleri ve Spor Ataşehir İlçe Müdürü Seyfi Güneysu, Ataşehir’deki yetersiz tesislerde spor faaliyetlerini yürüttüklerini, maddi desteğe mevzuatın izin vermediğini söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Yıldızlar Futsal turnuvasında basın mensupları ile bir araya gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor Ataşehir İlçe Müdürü Seyfi Güneysu, Ataşehir’deki spor tesisleri ve spor faaliyetleri ile ilgili açıklamalar yaptı.

genclik_spor_md_seyfi-guneysu (3)

Ataşehir’in tesis açısından yetersizliğini kabul eden Gençlik Hizmetleri ve Spor Ataşehir İlçe Müdürü Seyfi Güneysu, fiziki yetersizliğin idari yetersizliği de beraberinde getirdiğini kaydederek sınırlı imkanlarla görev yaptığı Ataşehir’deki Bakanlık ile İl Müdürlüğüne ait program ve faaliyetlerin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullar ve özel tesislerle anlaşarak eksiksiz uygulanması için çalıştıklarını söyledi.

14’ü futbol, 40’ı futbol dışında da faaliyet gösteren kulüp olduğunu söyleyen Seyfi Güneysu, bu kulüplerin ve sporcuların yanı sıra 13 branşta düzenlenen okul faaliyetlerinin, okul tesisleri yanı sıra 30’a yakın özel spor tesisinde gerçekleştirildiğini kaydetti.

genclik_spor_md_seyfi-guneysu (12)

Ataşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ortak bir protokol yaptıklarını ifade eden Seyfi Güneysu, sıkıntılarını bildiğini ifade ettiği ve mevzuatın izin vermediği futbol şubeleri olan spor kulüplerine maddi yardımların Spor Toto teşkilat Başkanlığı tarafından yapıldığını söyledi.

ATAŞEHİR TESİS ANLAMINDA YETERSİZ İLÇE

genclik_spor_md_seyfi-guneysu (8)Ataşehir’in tesis açısından yetersizliğini kabul eden Gençlik Hizmetleri ve Spor Ataşehir İlçe Müdürü Seyfi Güneysu, fiziki yetersizlik nedeni ile müdürlüğe ait odalarının da olmadığını kaydederek; “Ataşehir tesis anlamında yetersiz kaldığımız bir ilçedir. Tesisleşme anlamında bakanlık olarak, Valilik olarak ciddi çalışmalarımız var. Genelde yer için hazine arazilerine yönlendiriliyoruz.  Kamu kurumu olarak Ataşehir’de tesisimiz yok. Kaymakamlık binasında da fiziki yetersizlik nedeniyle yerimiz yok. Ancak son düzenlemeyle birlikte Kaymakamımız bize bir oda tahsis etti. Bundan sonra orada çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

14 FUTBOL, 40’A YAKIN SPOR KULÜBÜ, 30’A YAKIN ÖZEL SPOR TESİSİ

Ataşehir’in sportif olarak, 14 spor kulübü, 40’a yakın futbol harici spor kulüplerinin olduğu bir ilçe olduğunu vurgulayan Seyfi Güneysu, özel tesislere de ihtiyaç olduğunun altını çizdiği açıklamasında; “Şu ana kadar Gençlik Hizmetleri veSpor İl Müdürlüğünden çalışma izin belgesi alarak faaliyetlerini sürdüren 30’a yakın özel spor tesisimiz var. Bu spor tesislerimizde de karşılıklı yardımlaşma anlamında ciddi çalışmalar yapıyoruz.  Mesela geçen sene yüzme yarışmalarını Taç Spor Kulübü Tesislerinde yaptık” ifadelerine yer verdi.

genclik_spor_md_seyfi-guneysu (6)

13 BRANŞTAKİ OKUL SPORLARINA BİREYSELİ DE EKLİYORUZ

Spor kulüpleri ile görüşmelere devam ettiklerini, geçen sene 13 branşta okul spor faaliyetlerini düzenlediklerini belirten Güneysu, “ Bu sene yine, 13 branşta sürecek faaliyetlere, ferdi branşlarda da katılımı sağlayarak yapmayı planlıyoruz. Geçen sene okul sporlarında güreşte pek katılımı sağlayamadık. Bu sene güreş il temsilcimiz ve antrenörlerimizle birlikte okullarımızı ziyaret ederek Ferdi branşlarda da katılımı sağlanacak turnuvalarda düzenlemek istiyoruz. Bu sene basketbolda miniklerde final yaptık. Önümüzdeki günlerde Futsal turnuvalarını tekrar başlatacağız” dedi.

ATAŞEHİR’DE ORTAK BİR PROTOKOL YAPTIK

Göreve başladığında Ataşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ortak bir protokol yaptıklarını ifade eden Güneysu, “Çocuklarımıza yönelik sportif faaliyetlerde nasıl bir işbirliğine gidebiliriz? sorusuna yanıt aradıkları çalışmaları; “Biz yetkili kamu kurumu olarak planlama noktasında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda spor salonlarını tahsis ederek, Ataşehir belediyemiz de maddi anlamda katkı sağlayarak elimizden geldiği kadar çocuklarımıza gençlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu çalışmayı da tüm branşlara yaymayı da düşünüyoruz” şeklinde açıkladı.

genclik_spor_md_seyfi-guneysu (11)

AMATÖR KULÜPLERE YARDIM SPOR TOTO’DAN

Amatör kulüplere sahip çıkılmıyor iddiası ile ilgili, “amatör spor kulüplerin sıkıntılarının olduğu bir gerçek” diyerek problemlerin farkında olduğunu kaydeden Seyfi Güneysu; “Bu sadece Ataşehir’e özel bir durum değil.  Her ilçe de aynı problemler sıkıntılar var. Ataşehir’de bir dezavantajımız spor tesislerimizin olamayışı. Maddi anlamda yardıma gelince futbol spor kulüplerine Spor Toto teşkilat Başkanlığı yapabilir. Mevzuat böyle. Maddi yardımlarla ilgili spor kulüplerimiz bir dilekçe ile müracaat ettiklerinde bunun mevzuat gereği işlemi yapılır. Kaymakamlığa dilekçe verildiğinde zaten beni bulur ve gereği yapılır” dedi.

genclik_spor_md_seyfi-guneysu (9)

ATAŞEHİR’DE TESİS YOK, KADRO DA YOK

Şu anda Ataşehir’de Gençlik Hizmetleri veSpor Müdürü olarak tek kişiyi olduğunu, yardımcısı ve personeli olmadığını belirten Gençlik Hizmetleri veSpor Ataşehir İlçe Müdürü Seyfi Güneysu, spor faaliyetlerinin ekip işi olduğunu kaydederek; “Spor tesisimiz olmadığı için de kadro tahsisi edilemiyor. Benim arzum Ataşehir’imizde herkesin yararlanacağı çok amaçlı bir spor tesisin olması. Hem kaymakamlık hem de bakanlık olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Tesis için arsa konusunda kamu kurumlarıyla görüşüyoruz ama bizimde gücümüz bir yere kadardır. Tüm bunlara rağmen tesisler için arsa tahsisi konusunda bakanlıklar arasında görüşmeler devam ediyor” diye konuştu.

genclik_spor_md_seyfi-guneysu (13)

genclik_spor_md_seyfi-guneysu (6) genclik_spor_md_seyfi-guneysu (4)

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1425 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

SEYFİ GÜNEYSU; “TESİS YETERSİZ, DESTEK SPOR TOTO’DAN”” için 2 Yorum

 1. recep : diyor ki:

  SEYFİ GÜNEYSU; “TESİS YETERSİZ, DESTEK SPOR TOTO’DAN”
  AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=87184
  #GençlikHizmetleri #Spor #Ataşehir #itvhaber #SeyfiGüneysu #TesisYetersiz #SporFaaliyeti #SporKulübü #SporTesisi #AmatörSpor #FutsalTurnuvası

 2. Cevdet Kuruçay : diyor ki:

  Merhaba,

  Bence tüm kulüpler’in katılacağı bir toplantı tertiplenerek, kulüplerin ihtiyaçları hakkında bilgi alınabilir. Kulüpler dosyalarını hazırlayarak Seyfi Güneysu ya iletebilirler.

  Ataşehir bölgesinde bulunan tüm spor alanları için bir tarama çalışması yapılabilir.Envanter çıkarılır sorunlarına bakılır ve çözüm üretilebilir.