logo

Yenikapı’da Memleket Buluşmaları Hatay Günleri İle Başladı

Yenikapı’da Memleket Buluşmaları Hatay Günleri İle Başladı

İBB’nin ev sahipliğinde Anadolu’nun damak çatlatan lezzetleri ve kadim kültürünün İstanbul’a taşındığı Memleket Buluşmaları Yenikapı’da Hatay ile başladı.

İBB’nin ev sahipliğinde Yenikapı’da gerçekleştirilen Memleket Buluşmaları Hatay GünleriHataylılar Buluşuyor” sloganıyla ile başlıyor.

Anadolu’nun dört bir köşesinden damak çatlatan lezzetler ve Anadolu’nun kadim kültürü İstanbul’a taşınıyor. İstanbulluların ilgiyle takip ettiği buluşmalar, İBB’nin deprem felaketinin ardından yeniden ayağa kaldırmak için seferber olduğu Hatay’la başlayacak. Kadim mutfağın en özel zenginliklerini tatmak isteyenler 21-24 Eylül’de Yenikapı Etkinlik Alanı’nda buluşacak.

Anadolu’nun farklı lezzetlerini tatmak isteyenler ve memleket özlemini gidermek isteyenler için Yenikapı Memleket Buluşmaları 21 Eylül’de başladı. Türkiye’nin dünyaya nam salmış lezzetleri ve kadim Anadolu kültürünün zenginlikleri İstanbullularla buluşuyor.

Künefen içli köfteye, kuymaktan pideye damakta iz bırakan pek çok lezzet Yenikapı’da misafirleriyle buluşacak. Tezgahları gezenler el işçiliğinin nadide ürünleriyle karşılaşacak.

21-24 Eylül’de Hatay ile başlayacak Yenikapı Memleket Buluşmaları’nın takvimi ise şöyle:

Yenikapı Memleket Buluşmaları Takvimi:

  1. Hatay: 21-24 Eylül
  2. Gaziantep: 28 Eylül-1 Ekim
  3. Kastamonu: 5-8 Ekim
  4. Malatya: 12-15 Ekim
  5. Sivas: 19-22 Ekim
  6. Elazığ: 26- 29 Ekim
  7. Trabzon: 2-5 Kasım
  8. Ordu: 16-19 Kasım

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ