logo

Abdullah Der, ‘Dinlenmek Boşa Vakit Geçirmek Değil’

Abdullah Der, ‘Dinlenmek Boşa Vakit Geçirmek Değil’

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, başarılı olmanın en önemli aşamasının kendine güven olduğunu, dinlenmenin boş vakit geçirmek olmadığını söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Öğrencilerin karnelerini alarak 2017 – 2018 eğitim dönemi yarıyıl tatiline girmeleri nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, birden çok faktöre bağlı olabileceğinin altını çizdiği başarının en önemli aşamasının kendine güvenmek olduğunun altını çizdi.

Ataşehir Belediyesi’nin 2017 – 2018 Eğitim – Öğretim dönemi yarı yıl tatilinde Ataşehirli öğrencilere yönelik “Sömestr Şenliği” adıyla çeşitli etkinlikler düzenlediğini kaydeden Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, karne alan öğrencilere yönelik yarı yıl tatili mesajında şu ifadelere yer verdi:

BAŞARILI OLMANIN EN ÖNEMLİ AŞAMASI KENDİNE GÜVEN

“Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız öğretim yılımızın birinci dönemini huzur içerisinde tamamlamış bulunmaktayız. Sevgili öğrenciler; başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir olgudur. Başarıya ulaşmada; sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlılık zorunluluğu vardır. Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır. Başarılı olmanın belki de en önemli aşaması kendine güvenmedir. Tatiller dinlenmeyi hak ettiğiniz dönemlerdir. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek değildir. Aslında her gün ve her an yaptığımız işi değiştirerek de dinlenebiliriz. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda takviye etmelisiniz. Böylelikle ikinci yarıyıl döneminde daha da başarılı olacaksınız. En önemlisi ise kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Çünkü okumak, problemlerin ve sıkıntıların kaynağını kurutur. Birinci yarıyılın sona ermesi nedeniyle emeklerinden dolayı yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, iyi tatiller diler, başta öğrencilerimiz olmak üzere, velilerimize gösterdikleri üstün gayret ve çalışmaların ödülü karne gününü içtenlikle kutlar, güzel bir tatil geçirmenizi dilerim.”

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ