logo

ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDE YANGIN TATBİKATI

belediye_yangin-0Ataşehir Belediyesi iş sağlığı güvenliği kapsamında AKOM ve İtfaiye ekipleriyle hizmet binasında oluşabilecek yangınlara karşı tahliye ve söndürme tatbikatları düzenledi.

Fen İşleri Müdürlüğü Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından İBB Kadıköy İtfaiye Grup Amirliği ile birlikte ortaklaşa düzenlenen tatbikat, belediye binasında yangın alarmının çalması ile başladı.

belediye_yangin-2

Tatbikatın tahliye kısmında; personel ve vatandaşların binayı boşaltma süresi ölçülürken, ayrıca her katta Ataşehir AKOM tarafından eğitim almış arama kurtarma personeli ile daha önce yangın eğitimi almış personel ve zabıta memurları görev aldı. Belediye binasında yangın alarmı verilerek personelin ve vatandaşın toplanma yerinde buluşması sağlandı.

belediye_yangin-6

Söndürme kısmında ise itfaiye personeli tarafından belediye çalışanlarına yangın söndürme tüplerinin nasıl kullanıldığı öğretildi.

Bu tatbikatlarla birlikte belediye personeli ve vatandaşlar, bir yangın durumunda nasıl davranmaları gerektiği, acil bir tahliyenin nasıl yapılacağı ve yangın tüpünün nasıl kullanılacağını tecrübe edindiler.

belediye_yangin-5

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
886 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDE YANGIN TATBİKATI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDE YANGIN TATBİKATI
    https://www.itvhaber.com/?p=109296
    #AtaşehirBelediyesi #İşSağlığı #İşGüvenliği #AKOM #İtfaiye #BelediyeHizmetBinası #Yangın #Tahliye #Söndürme #Tatbikatı