logo

İBB Metrosuna ‘İnternet’ Geldi: İstanbullular yolculukta Kullanacak

İBB Metrosuna ‘İnternet’ Geldi: İstanbullular yolculukta Kullanacak

Tam kapasiteyle ücretsiz olarak İstanbullulara yolculuk esnasında hizmet verecek İBB Wi-Fi hizmeti, İlk test İBB’ye ait M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’ndan başladı.

İBB’ye ait M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nda ücretsiz İBB Wi-Fi hizmeti başladı. Bu hattı kullanan İstanbullular yolculuk esnasında internet kullanabilecek. Diğer hatlarda da çalışmalar sürüyor.

İstanbullular İBB’ye ait metrolarda internet hizmeti almaya başladı. İlk test, bugün M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nda başarıyla gerçekleştirildi. Ücretsiz İBB Wi-Fi internet hizmeti M2 hattında yarından itibaren tam kapasiteyle hizmet verecek.

Diğer metro hatlarında da ücretsiz internet hizmeti sağlanması için çalışmalar sürüyor. Bu hatlarda internet hizmetinin devreye alınması için onay işlemlerinin tamamlanması bekleniyor. İBB meclisinin Ekim ayında aldığı metrolarda internet hizmeti kararı, ilk olarak M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nda hayata geçti.

Mobil internet sağlayıcı telefon operatörleri de onay sürecinin tamamlanmasının ardından İBB metrolarında hizmet vermeye başlayacak. Tüm yolcular, akıllı telefonlarıyla mobil internet hizmeti alabileceği gibi sesli görüşme de gerçekleştirebilecek. Dileyen yolcular da İBB’nin ücretsiz Wi-Fi hizmetinden yararlanacak.

İyi parti İBB Meclis Üyesi Dr. Taylan Yıldız @taylanyildiz internet uygulamasının başladığını,
“Sevgili İstanbullular,
Şu an itibariyle metromuzun M2 hattında İnternet açıldı! Diğer hatlarda da yatırım planları çerçevesinde önümüzdeki zamanda açılacak. Başta Sn. @ekrem_imamoglu olmak üzere, değerli meclisimiz, @ibbiyiparti grubumuz ve tüm emeği geçenlere teşekkürler.” İfadeleri ile duyurdu.

İtvhaber

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ