logo

Yüksek Seçim Kurulu Ataşehir’de Başkanlık İçin Yarışacak Adayları Açıkladı


Recep Kenan
recepkenan@hotmail.com

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimlerde Ataşehir Belediye Başkan adaylığı başvurusu kabul edilen isimleri açıkladı.

Recep Kenan / itvhaber.com

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Ataşehir Belediye Başkan adaylığı başvurusu yapanlardan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından adaylığı kabul edilen isimleri açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yapılan açıklamada, 31 Mart yerel seçimleri Ataşehir Belediye Başkan adaylığı kesinleşen isimler ilan edildi.

ATAŞEHİR’DE 1 BAĞIMSIZ 19 ADAY SANDIK YARIŞINDA

YSK’nın açıklamasına göre, 31 Mart yerel seçimlerinde Ataşehir Belediye Başkanlığı için 1’i bağımsız 19 adayın yarışacağı kesinleşti.

BATTL İLGEZDİ ETKİSİ NE OLACAK?

Mevcut başkan Battal İlgezdi’nin aday gösterilmediği CHP’de Onursal Adıgüzel Ataşehir Belediye Başkanlığı bayrağını partisinde tutmak için sandık mücadelesi verecek.

ZİRVE YARIŞI ZORLU GEÇECEK

CHP’nin En büyük rakibi ise baş başa bir mücadele beklenen Ak Parti adayı Mustafa Naim Yağcı olacak. Bu isimlerin yarışını ise çıkış yapması beklenen İyi Parti aday Ali Coşkun’un aldığı oylar belirleyecek. Ali Coşkun’un sahadaki çıkışı sandığa yansırsa zirve yarışı oldukça heyecanlı geçecek.

SONUCU ETKİLEYBİLECEKLER Mİ?

Öte yandan sıkı çalıştığı gözlenen Memleket Partisi adayı Reşat Şahin Öztürk’ün çalışmaları sandıkta karşılık bulursa sonucu etkileyen bir başka aday olabilir. Yurt genelinde çıkış yaptığı gözlenen Yeniden Refah Partisi bu çıkışını Ataşehir’de de yakalarsa sandık sonuçlarında etkili olabilir.

İstanbul Büyükşehir adaylarının performansları da Ataşehir’de seçim sonucunda etkili olacak faktörler arasında yer alıyor.

31 Mart Yerel Seçimi Ataşehir Belediye Başkanlığı İçin Yarışacak Adaylar:

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Yüksek Seçim Kurulu Ataşehir’de Başkanlık İçin Yarışacak Adayları Açıkladı

  06 Mart 2024 Ataşehir, Ataşehir Belediyesi, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Üst Manşet

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimlerde Ataşehir Belediye Başkan adaylığı başvurusu kabul edilen isimleri açıkladı. Recep Kenan / itvhaber.com 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Ataşehir Belediye Başkan adaylığı başvurusu yapanlardan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından adaylığı kabul edilen isimleri açıkladı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yapılan açıklamada, 31 Mart yerel seçimleri Ataşehir Belediye Başkan adaylığı kesinleşen isimler ilan edildi. ATAŞEHİR’DE 1 BAĞIMSIZ 19 ADAY SANDIK Y...
 • ‘CHP İstanbul İlçe Başkan Adayları Netleşiyor’ mu?

  17 Aralık 2023 Köşe Yazıları

  Önceki gün toplanan CHP Parti Meclisi (PM) toplantısında belirlenen 4 Büyükşehir Başkan adayı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı da açıklandı. Recep Kenan / itvhaber.com CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel tarafından CHP Parti Meclisi (PM) toplantısının ardından yapılan açıklamada, 4’ü Büyükşehir, 6 il ile birlikte 227 seçim bölgesinin belediye başkan adayının belirlendiği kaydedildi. CHP’nin 31 Mart 2024 yerel seçimleri belediye başkan adaylarının bir bölümünün ay sonuna kadar, kalan adaylıkların ise; anket, eğilim yoklaması ya ...
 • SEN ÖLMEDİN Kİ!

  09 Kasım 2023 Köşe Yazıları

  Yıl bin dokuz yüz otuz sekiz. Kasım’ın onu. Hatta saat dokuzu beş geçiyor. Dolmabahçe’deve ülkede matem havası. Bedenen bitmiş bir yaşam süreci ama fikren bitmemiş ve hiç tebitmeyecek bir zaman süreci. Çünkü, bir söylevinde şöyle diyordu Gazi Mustafa Kemal Atatürk;“Benim naçiz vücudum bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebetyaşayacaktır.” Başka bir söylevinde de “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demekdeğildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” İşte bu söylevlerine ...
 • YÜZÜNCÜ YILINDA CUMHURİYET

  28 Ekim 2023 Köşe Yazıları

  Yıl bin dokuz yüz yirmi üç hem de yirmi dokuz ekim. Hatta bir gün öncesi, yirmi sekiz ekimde. Gazi Mustafa Kemal devleti yönetecek kadrolarıyla meclis kürsüsünde “Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz.” Tüm meclis olağanüstü bir refleksle alkış tufanına boğulur. Neden mi? Tabi ki, yıllar süren esaret. Özgürlüğe susamışlık. Tek adamlık ve işgalden kurtulmak. Demokrasiye geçmek. Halkın egemenliği. Ve nihayet 29 Ekim’de Cumhuriyet ilan ediliyor.  Demokrasiye geçiliyor. Tek adamlıktan kurtulunuyor. Halkın iktidarı gerç...