logo

ATAŞEHİR’DE ‘DEMOKRASİ NÖBETİ’NİN FİNALİNDEYİZ

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (0)Ataşehir’de, 15 Temmuz darbe gecesinden beri tutulan “Demokrasi Nöbeti”nin 23.günü olan Cumartesi akşamındaki final gecesine Ak Partililerin yanı sıra binlerce Ataşehirli katıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

İlçe Başkanı Naim Yağcı’nın ev sahipliğinde Ataşehir Küçükbakkaklköy’deki Prestij Caddesi’nde düzenlenen “Demokrasi Nöbeti”nin final gecesi olan 23.gün nöbetine Ak Parti Genel Başkan yardımcıları Hayati Yazıcı, Mustafa Ataş, Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican ile birlikte; Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Dilekçe komisyonu Başkan Mihrimah Belma Satır, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Pulcu, Ümraniye Belediye Başkan Hasan Can, 25. Dönem Milletvekili Şebnem Koçakelçi, Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Gonca Toran İmamoğlu, daire amirleri, mahalle muhtarları, 15 Temmuz gecesi darbeyi sosyal medyadan ilk duyuran isim olan gazeteci, Fatih Tezcan ve canları pahasına darbeye direnirken yaralanan ya da sakatlanan gaziler ve 3 bine yakın Ataşehirli vatandaş katıldı.

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (107)

Ak Parti İlçe Başkanı Naim Yağcı’nın öncülüğünde aralarında Sinan Ayrancı, Nevzat katırcı, Ufuk Bilgetekin, Zafer Düşgün’ün de yar aldığı ilçe yöneticileri, Neslihan Yurtdagül başkanlığındaki Kadınlar kolu yönetimi, Yasin Görgülü yönetimindeki Gençlik Kolu yöneticilerinin katkıları ile düzenlenen ve sunuculuğunu Osman Ünal’ın yaptığı “Demokrasi Nöbeti” final gecesine Mükail Bektaş, İsmail Levent, Kaya Sönmez, Saim Başkan, Haluk Sadıkoğlu ile Ak Parti mahalle başkanları ile teşkilat mensupları da destek verdiler.

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (39)

Ak Parti İstanbul il yöneticilerinden Gonca Toran İmamoğlu, Ak Parti 25. Dönem Milletvekili Şebnem Koçakelçi ile Ak Parti Kadınlar Kolu Başkanı Neslihan Yurtdagül ve Gençlik Kolu Başkanı Yasin Görgülü’nün katılımcıları selamladığı konuşması başlayan geceye İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı’nın, darbe gecesi ve sonrasında yaşadıkları ile demokrasi nöbetlerinde yaşananları özetleyip; Kurucu başkanları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başladıkları 23 gün süreyle sokaklarda, stratejik önemi olan yerlerde tuttukları “Demokrasi Nöbeti”lerine katılan, kakı ve desteklerini verenlere teşekkür etti.

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (65)

Naim Yağcı, 23 gün süreyle sokaklarda tuttukları “Demokrasi Nöbeti”ni 7 Ağustos Pazar günü Yenikapı’da yapılacak olan Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile taçlandıracaklarını, bütün teşkilat mensupları, partililer ve Ataşehirlilerden mitinge katılımlarını beklediğini ifade etti.

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (82)

KOMİSYONU’NA ÇOK SAYIDA ŞİKAYET DİLEKÇESİ

FETÖ/PDY terör yapılanmasını 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişimini Çorum’dan Ankara’ya dönüşü sırasında öğrendiğini kaydeden Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Dilekçe komisyonu Başkan Mihrimah Belma Satır, hemen TBMM’ye geçerek diğer milletvekilleri gibi demokrasiye sahip çıktığını, başkanı olduğu Dilekçe Komisyonu’na çok sayıda şikayet dilekçesi geldiğini ifade etti.

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (95) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (98)

DARBECİLERE DARBE YAPAN BAŞKAN; “HASAN CAN”

“Darbecilere Darbe Yapan Başkan” sloganıyla kürsüye davet edilen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, darbe gecesi yaşadıklarını ve köprüye en yakın ilçe oldukları için ilk ulaşanlar arasında olduklarını kaydederek can kayıplarının, yaşandığı çok sayıda şehit verilen Boğaziçi Köprüsü’nde darbecilere karşı verilen mücadeleyi duyg yoğunluğu içersinde anlatırken katılımcılara da duygulu anlar yaşattı.

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (92)

DARBEYİ SOSYAL MEDYADAN İLK DUYURAN İSİM

15 Temmuz gecesi darbeyi sosyal medyadan ilk duyuran isim olan gazeteci Fatih Tezcan, FETÖ yapılanması ile ilgili öngörü ve haberlerini dile getirdiği için çalışamaz duruma geldiğini, çok tehlikeli olarak nitelediği; dikkat edilmesi gerektiği, kan dökeceklerini söylediği “Fetullahçı Örgüt”ün o gece yaşattıklarının öngörülerinde haklılığını ortaya çıkarttığını ifade etti.

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (101)

ORTAK DEĞERLER; TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK MİLLET

240’a yakın şehit verildiği FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimi karşısında 70 milyonun birlikte güçlü bir duruş sergilediğini kaydeden Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Hayati Yazıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi, diklenmeden, dik durduklarını söyledi.

Hayati Yazıcı, 780 milyon M2 alanı vatan olarak benimseyen 79 milyon vatandaşın FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimine karşı, ortak değerler; tek bayrak ve tek vatan birleşerek tek yürek ile oluşturdukları Türk Milleti ruhuyla mücadele verdiğini dile getirdi.

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (103)

Medya özgürlüğünün öneminin darbe gecesi çok daha iyi anlaşıldığını altını çizen Hayati Yazıcı, özel medya kuruluşlarının demokrasiye katkılarını vurguladı.  Yazıcı, özel TV’lerin kurulduğu Turgut Özal döneminden örnekler verdiği konuşmasında, yayıncılığın TRT’nin tekelinde olmasının doğru olmadığını kaydetti.

Tek vatan, Tek Bayrak ve Tek Millet şeklindeki ortak değerlere FETÖ/PDY terör örgütünün kalkışması karşısındaki dik durula “Tek Yürek” değerinin de eklenerek dörde çıktığını ifade eden Ak Parti gene Başkan Vekili Hayati Yazıcı; demokrasi nöbeti için alanda bulunan vatandaşlar bu ortak değerleri tek tek saydırdı.

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (106)

MUSTAFA ATAŞ TEŞKİLATA TEŞEKKÜR ETTİ

Eş zamanlı olarak 81 ilde devam eden demokrasi nöbetlerinin Erdoğan’ın sokağa çıkın talimatı ile başladığını kaydeden Ak Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, 7 Ağustos’da Yenikapı’da Gerçekleştirilecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile zirveye ulaşacağını söyledi. Mustafa Ataş, gece gündüz demeden, 23 gündür demokrasi nöbeti tutan teşkilat mensuplarına da teşekkür etti.

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (58)

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (113)

Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’da demokrasi nöbetine katılarak vatan grevlerini yerine getiren Ataşehirlilere teşekkür etti.

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (116)

Ak Partili Meclis üyeleri demokrasi nöbetleri kapsamında düzenlenen etkinliklerde sunuculuk yapan Osman Ünal’a plaket vererek teşekkür ettiler.

AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (4) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (5) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (6) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (11) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (20) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (25) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (30) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (32) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (36) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (40) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (64) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (89) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (105) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (112) AK_atasehir_demokrasi_nobeti_final (114)

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1809 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR’DE ‘DEMOKRASİ NÖBETİ’NİN FİNALİNDEYİZ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR’DE ‘DEMOKRASİ NÖBETİ’NİN FİNALİNDEYİZ
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=98868
    #Ataşehir #15Temmuz #Darbe #FETÖ #PDY #DemokrasiNöbeti #FinalGecesi #AkParti #Ataşehirli #itvhaber #AtaşehirdeDemokrasiNöbeti #AkPartiAtaşehir