logo

BATIDA KUVVETLİ, ÇOK KUVVETLİ ŞİDDETLİ YAĞIŞ!

yagmur_bati 15 dereceye yükselen sıcaklığın Türkiye’nin batısı ile İstanbul’da beklenen şiddetli yağışla pazartesi günü hissedilir derecede azalarak “sıfır”a kadar düşeceği bekleniyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul’da Cumartesi günü beklenen kuvvetli lodosun ardından 17.01.2016 Pazar günü kuvvetli sağanak yağmur şeklinde görülecek olan yağışın, gece saatlerinden itibaren batısından başlayarak karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi, aralıklarla Salı akşamına kadar iç ve yüksek kesimleri başta olmak üzere yerel olarak etkili olacağı tahmin edilmektedir.

SIZAKLIK HAFTA BAŞI SIFIR’A DÜŞÜYOR

Bu hafta sonu İstanbul’da 15 dereceye kadar yükselecek hava sıcaklığının pazartesi günü hissedilir derecede azalarak sıfır dereceye kadar düşmesi beklenmektedir.

ANİ SICAKLIK DÜŞÜŞÜ ve KAR

Uzmanlar, Akdeniz üzerinden gelen alçak basıncın sıcaklıkları aniden düşüreceğini buna bağlı meydana gelmesi beklenen kar yağışlarının yaşanacağı İstanbul’un yükseklerinde kar kalınlığının 20 cm, Ankara’da 20-30 cm’yi bulacağının tahmin edildiğini ifade ediyorlar.

ÇOK KUVVETLİ VE YER YER ŞİDDETLİ YAĞIŞ

Hafta sonunda yurdun batı kesimlerinde başlayan ve Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de zamanla etkisini arttıracak olan yağışların; Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Bilecik, Uşak, Denizli, Kütahya çevreleri ile Isparta ve Burdur’un kuzeyinde kuvvetli, Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla) ile İstanbul, Bursa, Yalova, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir ve Antalya çevreleri ile Isparta ve Burdur’un güney kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ELVERİŞSİZ HAVA KOŞULLARI OLUMSUZLUKLAR YAŞATACAK

Meteoroloji; ülkede beklenen kuvvetli sağanak yağmur ve kar yağışları, kuvvetli ve fırtına şeklinde esecek rüzgarlar ve ani sıcaklık düşüşleriyle birlikte meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, sel, su baskını, heyelan, soba zehirlenmeleri, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
941 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

BATIDA KUVVETLİ, ÇOK KUVVETLİ ŞİDDETLİ YAĞIŞ!” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    BATIDA KUVVETLİ, ÇOK KUVVETLİ ŞİDDETLİ YAĞIŞ!
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=84758
    #ŞiddetliYağışUyarısı #Türkiye #Batı #İstanbul #Sıcaklık #KuvvetliLodos #KuvvetliYağış #SağanakYağmur #Yağmur #itvhaber #Kar