logo

Çınarın Gölgesinde Proje Kapanış Töreni Gerçekleşti

Çınarın Gölgesinde Proje Kapanış Töreni Gerçekleşti

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü 12 alt projeden oluşan Çınarın Gölgesinde çatı projesinin kapanış töreni Kaymakam İsmail Hakkı Ertaş’ın katılımı ile gerçekleşti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü okuma etkinlikleri, geziler, sosyal sorumluluk projeleri ve tiyatro gösterimlerinin yer aldığı alt projelerin bütünü Çınarın Gölgesinde Projesi,  kapanışı Emlak Konut Genel Müdürlüğü Konferans Salonundaki törenle gerçekleştirildi.

Çınarın Gölgesinde Projesi ile ilgili çalışmaların gösterildiği video gösterimi sonrasında saygı duruşu ve Özel Eğitim Okulu öğrencilerinin sonra işaret diliyle İstiklal Marşı’nın okunarak program başladı.

ÖĞRENCİLERİMİZİN ÜRETKEN BİREYLER OLMALARI ÖNEMLİ

Programın açılış konuşmasında 12 alt projeden oluşan Çınarın Gölgesinde çatı projesi kapsamında yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Son yıllardaki hızlı teknolojik gelişmelerin neticesinde toplumun tüm katmanları, en çok da çocuklar ve gençlerimizin ait oldukları toplumun değer yargılarından uzaklaşmaları herkesin kabul ettiği bir problemdir. İletişim imkânları geliştikçe, iletişim kurmakta zorluklar artmaktadır. Gelişen teknoloji, toplumun sosyolojisini de değiştirmektedir. Tüm bu gerekçeler ışığında öğrencilerimizin ait oldukları toplumun değerlerini özümsemiş, ufukları geniş, okuyan ve okuduğunu analiz ederek sentez haline getiren, üretken bireyler olmaları önemlidir. Ülkemiz ancak bu niteliklere sahip nesillerin çalışmaları sonucu ürettikleriyle gelişecek ve söz sahibi bir medeniyet olma özelliğini koruyacaktır” Şeklinde konuştu.

ÇINARIN GÖLGESİNDE 12 FARKLI PROJELİ ÇATI PROJEDİR

Okumadan gezilere, sosyal sorumluluk projelerinden tiyatrolara etkinliğin bulunduğu Çınarın Gölgesinde Projesi ile ilgili bilgi veren Ertuğrul Bilican; “Tam da bu noktada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, içinde okumadan gezilere, sosyal sorumluluk projelerinden tiyatrolara varana kadar mümkün olduğunca geniş bir yelpazede çeşitliliği ve sürekliliği sağlayacak biçimde bir proje yaptı. ‘Okuma’ ve ‘Değerler Eğitimi’ üzerine kurduğumuz “Çınarın Gölgesinde” projesiyle çok önemli bir eksikliğimizi tamamlamaya, ders dışı etkinlikleri planlı, düzenli ve sistemli bir şekilde uygulayarak öğrencilerin akademik başarısını da, sosyal ve ahlaki gelişimlerini de desteklemeye çalıştık. “Çınarın Gölgesinde” içinde 12 farklı projeyi barındıran bir çatı projedir. Projelerin her biri müstakil bir proje olarak uygulanabilecek niteliktedir. Ancak eğitimde sadece bir değişkene müdahale ederek elde etmek istediğiniz sonuca ulaşamazsınız. Bu nedenle proje iki temel üzerine kurulmuş olsa da, bu temelleri besleyecek başkaca projelerle desteklenmektedir. Bu projeyi özgünleştiren husus da bu bütüncül yaklaşımdır” ayrıntılara değindi.

“YAVRULARIMIZIN HAYATINA DEĞER KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“OKUMA PROJELERİ” ve “DİĞER NESİLLER” başlığı altında yapılan çalışmaları özetleyen Ertuğrul Bilican, konuşmasını şöyle tamamladı: “Yapılması gereken daha çok iş var. Ancak tüm eksik ve noksanlarıyla birlikte biz bir yerden başladık. Önümüzdeki yıllarda bu eksikliklerimizi mümkün olduğu kadar gidererek daha doğru adımlar atmaya ve yavrularımızın hayatına değer katmaya devam edeceğiz.”

Projelerin sunumu ve tanıtımı ile ilgili gösterimlerin sahnelenmesinden sonra katkı sunan kurum temsilcilerine ve kişilere plaket takdim edildi.

Plaket takdiminde konuşan Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, okumanın bir toplumun gelişmesindeki önemini bir kez daha vurgulayarak bu önemli projeyi hazırlayan, sunan ve katkı veren herkese teşekkür ederim dedi.

Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu ve CNN Türk Program yapımcısı gazeteci Cem Seymen de okumanın önemini vurgulayan kısa konuş yaparak, eğitim ve okumanın önemini herkesin anlaması ve anlatması gerektiği, gelişen güçlü bir ülke olmanın yolu okumaktan geçtiğinin altını çizdiler.

Emlak Konut Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Çınarın Gölgesinde Proje Kapanış Töreni toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Sunuculuğunu Çınarın Gölgesinde Projesinin koordinatörlüğünde görev alan Gülcan İzci ve Sadık Okuyucu’nun yaptığı, Batı Ataşehir Emlak Konut Konferans Salonu’nda düzenlenen sunuculuğunu  Çınarın Gölgesinde Projesinin koordinatörlüğünden Gülcan İzci ve Sadık Okuyucu’nun yaptığı, programa Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Ataşehir belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz ile birlikte; Darülaceze müdürü Reşit Taşkın, Halka İlişkilerden Murat Oğuz, Darülaceze Sakini Çınarlarımız, Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu, Emlak Konut GYO Genel Müdür Yardımcısı Metin Tekin, CNN Türk Program yapımcısı Cem Seymen, Ak Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, Ak Parti Ataşehir belediye Meclis Üyesi Av. M. Naim Yağcı, Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetleri Müdürü Volkan Aslan, Daire amirleri, Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı İsmail Dağ, okul müdürleri, ve öğrenciler katıldı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ