logo

ERDOĞAN OYUNU ÜSKÜDAR’DA KULLANDI

cumhurbaskani-erdogan-oyunu-kullandiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 12 Kasım seçiminde oyunu Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu’nda, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte kullandı.

Erdoğan, sonuçları nereden takip edeceğinin sorulması üzerine, “İstanbul’dayım” diye yanıtladı. Açıklamasının ardından sandık görevlileri ile tek tek tokalaşan Erdoğan sınıftan ayrıldıktan sonra, okul binası içinde vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Cumhurbaşkanı kimliği ile ilk kez oy kullanan Erdoğan ardından bir açıklama yaparak, “Bugün yaklaşık 54 milyon vatandaşımız seçmen sandıklarına gidiyor. Ve bu seçim 7 Haziran seçiminden sonra sandıklardan istikrar çıkmayınca, sandıklardan rahat oluşacak bir hükümet çıkmayınca böyle bir seçime gitme zarureti doğdu.

Bugün yapılacak olan seçim inanıyorum ki; istikrarın milletimiz için, ülkemiz için ne kadar hayırlı olduğu ortadaydı. Bugün vatandaşlarımız bunun tercihini yapacaktır. Milli iradenin ortaya koyacağı tavra da milletçe hep birlikte saygı duymamız gerekecek. Demokrasi yolunda Türkiye çok büyük mesafeler kat etti ve almış olduğu bu mesafeyi bugünkü seçimde bir kez daha perçinleyecektir. Ben milletime bugün kullanacağı oylar için hayırlı olmasını diliyorum. Hepsine sevgi ve saygılarımı sunarken, bu yolda tabi şu anda emeği olan Yüksek Seçim Kurulumuz başta olmak üzere, il, ilçe seçim kurulları, sandık kurullarında görev alan tüm arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
842 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ERDOĞAN OYUNU ÜSKÜDAR’DA KULLANDI” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  ERDOĞAN OYUNU ÜSKÜDAR’DA KULLANDI |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE…
  https://www.itvhaber.com/?p=79334
  #Cumhurbaşkanı #RecepTayyipErdoğan #Oy #1Kasım #Üsküdar #SaffetÇebiOrtaokulu #EmineErdoğan #SümeyyeErdoğan