logo

İBB İÇERENKÖY’DE İMAR İRTİBAT BÜROSU AÇTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İçerenköy’de açılan İmar İrtibat Bürosu’ndaki görevliler imar planı kapsamında vatandaşların parseli hakkında da bilgi veriyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

17.07.2017 tarihinde İBB tarafından askıya çıkarılan İçerenköy, Küçükbakkalköy Mahalleleri ve Yakın çevresi 1/5000 lik Nazım İmar Planı ve vatandaşların parsellerinin plandaki nitelikleri hakkında bilgi vermek üzere İmar İrtibat Bürosu açtı.

İBB’DEN İMAR İRTİBAT BÜROSU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İçerenköy Mahallesi’ndeki yeni yerinde ekip ve ekipmanları tamamlanmak üzere açtığı İmar İrtibat Bürosu’nda hizmet vermeye başladı.

İçerenköy Mahallesi Alanaldı Caddesi, Yalçın Sokak Yalçın Apt No: 2 adresinde hizmet vermeye başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar İrtibat Bürosu, Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri Saat 08:30 ile 16:30 arasında imar planı konusunda ve vatandaşların yeni imar planındaki yeri ve niteliği hakkında bilgi verecek. Yetkililer haftada 3 olan mesai günlerinin ilerde ihtiyaca göre değişebileceğini belirtiyor.

PAZARTESİ, SALI VE ÇARŞAMBA AÇIK

Vatandaşlar; Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri yukarda belirtilen mesai saatlerinde İmar İrtibat Bürosu’ndaki görevliler İçerenköy, Küçükbakkalköy Mahalleleri ve Yakın çevresi 1/5000 lik Nazım İmar Planı ile ilgili bilgiyi alabilecekler.

YEŞİL VE DONATI KALAN ALANDA İMAR

İBB tarafından Küçükbakkalköy ve İçerenköy bölgelerini kapsayan imar planları Kadıköy belediyesi zamanında yapılan planda donatı alanında kalan parsellerine yeniden imar hakkı verilmesi, Küçükbakkalköy’deki jeolojik alan sınırındaki 9,50 imar tanımlı alanın jeolojik alandan çıkarılması ve 15 kat uygulamasının düzenlenebilmesi amacıyla İçerenköy Küçükbakkalköy ve Yakın Çevresi 1/5000 ölçek Nazım İmar Planı yapıldı.

EMSALE İTİRAZ BEKLENİYOR

Önceki plan hükümlerinden; İçerenköy için E:2,07 ve Küçükbakkalköy için ise E1,80 uygulamasının devam ettiği, İçerenköy Küçükbakkalköy ve Yakın Çevresi 1/5000 ölçek Nazım İmar Planına vatandaşlar tarafından yapılan itirazın önemli bir kısmı emsale. Özellikle donatı alanında iken imara açılan alandaki parsel sahipleri 2,07 emsali az buluyor, 2,50 emsale çıkması istemi ile itiraz ediyorlar.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
2537 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İBB İÇERENKÖY’DE İMAR İRTİBAT BÜROSU AÇTI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    İBB İÇERENKÖY’DE İMAR İRTİBAT BÜROSU AÇTI
    https://www.itvhaber.com/ibb-icerenkoyde-imar-irtibat-burosu-acti.html#.WXZetWyKW4c.twitter
    #İstanbulBüyükşehirBelediyesi #İçerenköy #İmarİrtibatBürosu #İmarPlanı #Parsel #İmarBilgisi #İBB #İçerenköy #Küçükbakkalköy #İmar #Emsal #itvhaber