logo

Kadınlar Gününde ‘Kadın Hikâyeleri’ Sergisi CSEM’de

Kadınlar Gününde ‘Kadın Hikâyeleri’ Sergisi CSEM’de

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde kadın hikayelerinin tuvalde hayat bulduğu, birbirinden çarpıcı eserlerin yer aldığı “Kadın Hikâyeleri” sergisi CSEM’de açıldı.

Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” projesi kursiyerlerin çalışmalarının yer aldığı “Kadın Hikâyeleri” sergisi açıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde kadın hikayelerinin tuvalde hayat bulduğu, birbirinden çarpıcı eserlerin yer aldığı, kendilerini sanatla ifade eden Ataşehirli kadınların eserlerinin yer aldığı sergi  15 Mart’a kadar Cemal Süreya Etkinlik Merkezinde gezilip, görülebilir.

Ataşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne bağlı merkezlerde, Serpil Gündoğdu Yeşilırmak, Özgül Günel Laçin, Pembe Karakaya ve Saniye Dönmez Resim Öğretmenlerinin eğitim verdiği 160 kursiyerlerin toplam 245 eserinden 218’i sergileniyor.

 Eğitmenler; kursiyerlerin tutkularını, umutlarını, sevinçlerini ve üzüntülerini tuvallerine yansıtmaları için bu sergiyi hazırlarken “Kadın Hikâyeleri” ismini kullandıklarını söylediler.

Cemal Süreya Etkinlik Salonunda,  karışık işlenmiş figüratif çalışmalar, obje ve peyzaj çalışmaların yer aldığı, Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Ekrem Köse, CHP Meclis Üyesi Zekeriya Angi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar’ın açılış kurdelesini kestiği sergiye ilgi yoğundu.

Açılış öncesi Kültür Müdürlüğü çalışanları tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle eğitmen ve katılım sağlayan tüm kadınlara karanfil verildi.

Eğitmen Serpil Gündoğdu Yeşilırmak, “Kadın Hikâyeleri” ismini verdiğimiz bu sergi ile kadınlarımız; tutkularını, umutlarını, sevinçlerini ve üzüntülerini tuvallerine aktarmayı amaçladılar. 16 Mart’a kadar devam edecek sergimizi herkesin gezmesini dilerim. Hem bu değerli kadınlarımızla tanışabilir hem de onların hikâyelerini kendilerinde dinleyebilirsiniz” dedi.

“Kadın Hikâyeleri” resim sergisi, 15 Mart 2020 tarihine kadar Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Merkezi Sergi Salonu’nda ziyaretçilere açık olacak.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ