logo

Yeşim Meltem Şişli İBB’deki Görevinden İstifa Etti

Yeşim Meltem Şişli İBB’deki Görevinden İstifa Etti

İSMEK Çalışanları ile ilgili iddialar ile gündeme gelen ve yargıya taşınan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli, soruşturmanın selameti gerekçesiyle istifa etti.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli, İSMEK bölge sorumlusu bazı kadın görevlilerine hakaret ettiği iddiası ile hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

Şişli, hakkındaki İddialar üzerine BB Başkanlığına başvurarak, kendisi hakkında inceleme talebinde bulunmuştu.

SELAMETİ AÇISINDAN, SORUŞTURMA SÜRESİNCE GÖREVİMDEN UZAKLAŞTIRILMAM…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından İBB Meclisi’nde okunarak yürürlüğe koyduklarını açıkladığı Yeşim Meltem Şişli’nin dilekçesinde, “Tarafımı ve kurumumu hedef alan asılsız iftiraların kamuoyu oluşturma çabalarıyla, belediyemizin kurumsal kimliğini yıpratma çabalarının boşa çıkarılması ve masumiyetimin kanıtlanması için 3 Şubat 2020 tarihinde tarafımı soruşturma açılmasını talep etmiş bulunmaktayım. İş bu soruşturmanın selameti açısından, soruşturma süresince görevimden uzaklaştırılmam hususunu tensiplerinizi arz derim.” İfadeleri yer aldı.

İMAMOĞLU, ŞİŞLİ HAKKINDA YASAL BİR SÜREÇ BAŞLATILDI

Konuyla ilgili incelemelerimizi başlattıklarını kaydeden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şişli hakkında yasal bir süreç başlatıldığını duyurduğu, yargısız infazdan kaçınılmasını vurguladığı açıklamasında; “Sürecin sonucu bizim açımızdan, kurumumuz açısından ve çalışma arkadaşımız açısından elbette çok önemli. Benim olduğum hiçbir yerde, hiçbir çalışma arkadaşım, hiçbir yol arkadaşım hiç kimseye inancından, etnik kökeninden, yaşam biçiminden, giyim ve kuşamından dolayı hakaret edemez, incitemez. Bu şekilde davranan bir insan, zaten benimle çalışmak istemiyor demektir.” İfadelerine yer verilmiştir.

TEMEL HAKLAR KOMİSYONU’NA ARAŞTIRMA KOMİSYONU GÖREVİ

Öte yandan İBB Meclisi’nde yapılan görüşmede, Yeşim Meltem Şişli konusundaki iddiaları incelemek üzere Temel Haklar Komisyonu’nun araştırma komisyonu olarak görevlendirilmesine oybirliği ile karar verildi.

YEŞİM MELTEM ŞİŞLİ KİMDİR?

İBB, Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Yeşim Meltem Şişli, 33 Yıldır aralıksız sürdürdüğü profesyonel yaşamının yaklaşık 27 yılını enerji sektöründe tamamladı. Türkiye Elektrik İletim A.Ş’den emekli olduğu 2007 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen elektrik üretim ve dağıtım şirketlerinde üst yönetici olarak görev yaptı.

Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Ekonomi Mezunu olan Yeşim Meltem Şişli adil, şeffaf ve hesap verebilirlik ilkelerini çalışma prensiplerinin temeline koyarak gerek kamu gerekse özel sektörde birden fazla şirket ve elektrik piyasası kuruluş çalışmalarında etkin rol almış olup bu yapılanmalarda alt yapı mimari tasarımlarının dizaynı ve geliştirilmesi ile satın alma süreçlerini etkin bir şekilde yönetmiştir.

Kurumsal hedeflerin ve performansın geliştirilmesi ve ölçülmesini temel alan kısa ve uzun vadeli stratejik planlama ve kalite standartları çerçevesinde entegre yönetim sistemlerinin kurulması çalışmaları ile şirketlerin verimliliğini ve etkinliğini artırmak amacıyla çalışan kapasitesinin ve motivasyonunun artırılmasına yönelik çalışmalarda yetkinlik sahibidir.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ